Libertate Ultras
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
LINKURI ULTRAS









SOCIETATE







Ultimele subiecte
» Ultras Online
Glas Steaua EmptyDum Mar 27, 2011 11:09 pm Scris de Admin

» ZEBRAS
Glas Steaua EmptyLun Feb 21, 2011 2:24 am Scris de kb

» Clubul
Glas Steaua EmptyMier Feb 02, 2011 7:48 am Scris de Admin

» Grupuri
Glas Steaua EmptyMier Feb 02, 2011 7:46 am Scris de Admin

» Linkuri Ultras
Glas Steaua EmptyMier Feb 02, 2011 7:33 am Scris de Admin

» Glas Steaua
Glas Steaua EmptyDum Ian 30, 2011 5:45 pm Scris de kb

» Romaniacs
Glas Steaua EmptyDum Ian 30, 2011 4:51 pm Scris de kb

» Batalion Giroc
Glas Steaua EmptyDum Ian 30, 2011 4:44 pm Scris de kb

» Clubul
Glas Steaua EmptyDum Ian 23, 2011 4:03 am Scris de Admin


Glas Steaua

In jos

Glas Steaua Empty Glas Steaua

Mesaj  kb Dum Ian 30, 2011 5:45 pm

* A aparut pentru prima data la supercupa cu Dinamo, pe Cotroceni, la 31 iulie 2005

* -grupul s-a infiintat din dorinta de a da un suflu nou Peluzei Sud, majoritatea membrilor fondatori cunoscandu-se la meciuri in Peluza Sud dar fiind independenti, caracteristicile definitorii ale grupului fiind coerenta, verticalitatea, elitismul si implicarea

* -in urma evenimentelor aparute in septembrie 2005, in urma conflictului dintre Peluza Sud si Peluza Nord, isi suspenda activitatea impreuna cu celelalte grupuri din Peluza Sud

* -la inceputul lui 2006, mai multi membri ai Peluzei Sud, din alte grupuri sau independenti in acel moment, se alatura grupului, stabilind astfel de comun acord o alta data memorabila pentru a celebra grupul, 29 ianuarie 2006(stabilita ca data de infiintare, nepunand la socoteala scurta istorie anterioara). In acel moment grupul s-a schimbat radical, prin structura, organizare, logo, culori, singurul element care a ramas neschimbat fiind numele.

* -grupul a continuat sa creasca constant de-a lungul timpului, ajungand in prezent la 35 de membri plus un grup de 15 tineri care cresc alaturi de grup, servind ca baza de selectie pentru viitor, media de varsta a grupului fiind in jurul a 25-26 de ani

* -de-a lungul timpului, grupul s-a remarcat in peisajul ultra din Bulevardul Ghencea prin procentajul mare de membri prezenti la meciuri, pata de culoare adusa Peluzei Sud prin numarul mare de steaguri de toate tipurile(de fluturat mici, mari, pe 2 bete), numarul mare de mesaje si ideile transmise, suflul elitist impregnat peluzei sud, precum si prin initierea si participarea activa la majoritatea proiectelor desfasurate de catre Peluza Sud in ultimii ani(coregrafii, proteste, promovare, curatarea Stelei de cancerul Becali)

* -In ianuare 2010, la implinirea a 4 ani de activitate, au afisat o coregrafie sugestiva cu mesajul “Lupta continua!”. Coregrafia aniversara a fost afisata la hochei, in cadrul finalei campionatului dintre Steaua si Miercurea Ciuc, din cauza faptului ca Peluza Sud a fost inchisa iar majoritatea membrilor grupului interzisi in mod abuziv pe stadionul Ghencea.

http://intribuna.wordpress.com/2010/12/16/glas-steaua/
kb
kb
Membru

Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 30/01/2011
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

http://intribuna.wordpress.com

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum